Mesaj gönder
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Jenny Xing

Telefon numarası : 86-13537553465

Naber : +8613537553465

Free call

IP67 Derecelendirmesi nedir?

June 23, 2023

hakkında en son şirket haberleri IP67 Derecelendirmesi nedir?

Çoğu cihazın, genellikle çalışma becerilerini engelleyebilen ve sistem arızalarına yol açabilen toza ve suya karşı korunduğunu gösteren bir IP derecelendirmesi vardır.

Bu blogda, optimum performans sağlamak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için IP67 derecelendirmesi almanın önemi hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

IP derecesi nedir?

IP, "Giriş Koruması" anlamına gelir ve Uluslararası Koruma İşareti olarak işlev görür.

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından geliştirilen IP derecelendirmeleri, bir ürünün başta toz ve su olmak üzere katı veya sıvı parçacıkların girişine karşı ne kadar iyi koruduğunu gösterir.

Tüm IP derecelendirmelerinde, IP'yi iki basamak takip eder.İlk hane, bir ürünün katı maddelere karşı ne kadar iyi koruduğunu, ikinci hane ise değişen hacim, basınç ve sıcaklıktaki sıvılara karşı ne kadar iyi koruduğunu gösterir.

İlk hane 1 ile 6 arasında, ikinci hane 1 ile 9 arasında değişir.

Aşağıda, her rakamla gösterilen şekilde hem katılar hem de sıvılar için koruma düzeyini açıklayan bir grafik bulunmaktadır:

IP Protection LevelsKaynak:Hız Grubu

Örneğin IP68, sistemin katı maddelere karşı tamamen korunduğu (6) ve uzun süre basınç altında suda kalabileceği (8) anlamına gelir.

"IP sertifikası" terimini kullanmanın birincil nedeni, "su geçirmez" veya "suya dayanıklı" gibi genel sözcüklerden kaçınmaktır.

Örneğin, bir şeyin "suya dayanıklı" denmesi, suya tamamen dayanıklı olduğu veya uzun süre suda kalabileceği anlamına gelmez.

Bununla birlikte, bir sistemin unsurlara karşı koruma düzeyini ölçen IP derecelendirmeleri gibi sistematik bir yaklaşım, o ürünün yetenekleriyle ilgili her türlü karışıklığı ortadan kaldırır.

(Yine de, hem katı hem de sıvı direnci için sınırlamalar vardır ve şirketler genellikle küçük harflerle istisnalar belirtir.)

IP67 nedir?

Bir ürünün IP67 derecesine sahip olması, onun "su geçirmez" olduğunu gösterir.

6, "uzun süre boyunca toza karşı tam koruma" ve "tel veya küçük bir alet gibi çapı 1 mm'den büyük nesnelerle temasa karşı koruma" anlamına gelir.

7, sistemin "15 cm ile 1 m arasında basınç altındayken suya kısa süreli daldırmaya karşı korumalı" olduğunu gösterir.

IP67 ürünleri, her ikisi de yalnızca "suya dayanıklı" olan IP65 veya IP66 derecelerine sahip olanlardan daha fazla koruma sağlar.

"Suya dayanıklı", sistemin su girişine karşı koruduğu anlamına gelirbir dereceye kadar, ama öyleOlumsuztam koruma sunar.

Neden bir IP67 derecesi alıyorsunuz?

Bir sistemin yeteneklerinin etiketlenmesinde uygunluk sağlamanın yanı sıra, uygun IP derecesini elde etmek, bir ürünle ilgili iddiaları meşrulaştırır ve müşterilerin ne düzeyde bir koruma beklemeleri gerektiğini görmelerini sağlar.

Müşterilerin, bir ürünün nasıl performans göstereceği konusunda belirli beklentileri vardır ve IP derecelendirmeleri, müşterilere bir ürünün kendi ihtiyaçlarına uygun olacağına dair güvence verir.

Bununla birlikte, bir IP derecesinin bir ürünün yeteneklerini doğru bir şekilde yansıtmasını sağlamak önemlidir.

Uygun IP derecesini alamamak, tüketici güvenini zedeler ve bu da şirketin pazardaki konumunu tehlikeye atabilir.

 

Future Tech'in Roobuck lambasının çoğu IP65, IP67 ve IP68'dir.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

info@futuretechsafe.com
+8613537553465
+8613537553465
86-13537553465